Úvod Kadeřnictví Vydavatelství Fotografování Reference Ornament Kontakt
Charvátská Nová Ves
Poštorná
Stará Břeclav
Lanžhot
Nechory
Moravská Nová Ves
Kostice
Tvrdonice
Lužice
Facebook Přidejte se k nám na Facebooku
TOPlist

Ornament z Podluží

Nabízím malou procházku fotogalerií /připravuje se teprve/ po Podluží s hledáním ornamentu na kapličkách, vinných sklepech, na domcích s malovaným žudrem i božích mukách. Ornament nezdobí však jen budovy, ale můžeme ho vidět i na textilu, nábytku, porcelánu či skle a další dekorativních předmětech. Snad nejkrásnější je ornament na slavnostních součástech podlužáckých krojů, jako jsou mašle a především bohaté výšivky. Najdete zde též malérečky a vyšívačky z různých obcí a lidi co se zajímají o ornament. 
Prosím o poskytnutí informací o jakékoliv malérečce působící na Podluží současné nebo i nežijící, pro vytvoření seznamu.

Zajímavý projekt Malovaného kraje o našem folkloru z Podluží a Záhorí  je Folklor a tradice, kde můžete oblékat například děvče a šohaje do kroje, nebo si poskládat puzzle a zahrát si pexeso. 

ZDARMA KE STAŽENÍ ORNAMENTY Z PODLUŽÍ pro nadšené zájemce, pro výuku na školách i školkách ve formátu PDF pro tisk - zjednodušené návrhy na mašle podle omalovánek, návrhy na talíř, puzzle na zalaminování a rozstřihání. Dále chystám pexeso a prezentaci fotografií o ornamentu k promítnutí.